piątek, 8 listopada 2013

Gdzie wnieść i jak opłacić pozew o rozwód?


Problem rozwodu dotyka coraz większej liczby osób. Możlwie szybkie i sprawne przeprowadzenie postępowania rozwodowego jest tym bardziej ważne, że dotyka człowieka w trudnej życiowo oraz emocjonalnie sytuacji.

Podstawowe pytania, z którymi boryka się osoba rozważająca wytoczenie sprawy rozwodowej to:

  • gdzie złożyć pozew rozwodowy?
  • ile będzie kosztowało wytoczenie sprawy o rozwód?

Odpowiedzi na te pytania znajdą państwo pod następującymi linkami:

Ważnym jest oczywiście również to, by pozew został sporządzony poprawnie pod względem formalnym oraz w możliwie wyczerpujący sposób wskazywał na okoliczności przemawiające za słusznością żądań powoda.

Warto pamiętać, że w postępowaniu rozwodowym można również uregulować kwestie związane ze wspólnymi dziećmi małżonków oraz majątkiem małżonków.

2 komentarze:

  1. Najlepiej jak od początku do końca poprowadzi wam doświadczony prawnik, adwokat. Sporo stresu wam w ten sposób odejdzie. Kancelaria http://www.klimkowski-kancelaria.pl może okazać się tu bardzo pomocna.

    OdpowiedzUsuń
  2. Najlepiej jak skontaktujesz się z radcaprawny-trojmiasto.pl - Kancelaria Rozwodowa, oni pomogą, udzielą wszystkich wskazówek, wspólnie napiszecie pozew rozwodowy. Nie radzę próbować na własną rękę, to skomplikowany proces i wymaga wiedzy i doświadczenia.

    OdpowiedzUsuń